İZMİR PERMALİP – KALICI DUDAK

Permalip İle Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma

kalıcı dudak dolgusuDolgun dudaklara sahip olmak için en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesi geçici dolgulardır. Ancak hastalar ya kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi talep ederlerse ne olacak? İşte bu durum Permalip kalıcı dudak silikonu ile çözümlenmektedir.

Permalip dudak silikonu, ömür boyu kalıcı olan, bozulma, kopma, aşınma, patlama yapmayan, oldukça yumuşak, dudağa uyumlu, FDA tarafından onaylı ve yıllardır kullanılan bir kalıcı dudak implantıdır.

Aslında bu bir kalıcı dolgu işlemi değil kalıcı dudak dolgunlaştırma, dudak büyütme işlemidir.
Permalip Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır ?

İşlem lokal anestezi altında dudağın uyuşturularak yapılmasıyla gerçekleştirilir. İşlem yaklaşık 20-30 dakika kadar sürmektedir. Dudak köşesine yakın kısmından 1-2 mm lik bir küçük alandan dudağın kırmızı kısmının altına yerleştirilmektedir. Özel bir aletle giriş yerinden tutulan permalip diğer alana ilerletilir. Sonrasında dudak köşelerine birer adet eriyen dikiş konulur, bu dikişleri almaya gerek olmaz, kendiliğinden erir.
Permalip Kalıcı Dudak İmplantı Uygulamasından Sonra Neler Olur?

Permalip kalıcı dudak dolgusu uygulaması takiben dudakta bir ödem, şişlik meydana gelecektir. Bu şişlik 3-4 gün içinde azalacak genelde 7-10 günde tamamen normal hale gelecektir. Kalıcı dudak dolgunlaştırma işlemi sonrasında 3-4 saat buz uygulaması yapmak, şişlikleri azaltacaktır. Sadece 5-6 gün kadar ağzınızı aşırı derecede zorlayacak esneme, germe gibi hareketlerden kaçınmanız yeterlidir. Yine size önerilecek antibiotiği 1 kutu kullanmanız gerekecektir.
Permalip Kalıcı Dudak Dolgusu Patlar mı?

Permalip dudağın şeklinde bir silikondur, patlamaz, akmaz, yayılmaz, sızdırma gibi bir durum söz konusu değildir.
Permalip Uygulamasından Sonra Dudaklarımda Ne Hissederim?

permalip fiyatlarıPermalip dudak silikonu jelibon kıvamında, tamamen dudağa uyumlu bir silikondur. Dolayısıyla yabancı cisim gibi hissedilmez, öpüşmede, yemek yemede fark edilmez. Ancak elle bastırılarak tutulduğunda hissedilebilir.  Bunu silikon göğüs büyütmede ki his gibi düşünebilirsiniz. Hastalar göğüslerine dokunduklarında kendi göğüslerini hissederler ama elbette bastırıldığında ya da kenarlarında silikonu hissedebilir ve varlığını bilirler.
Permalip İle Sadece Üst Dudaklarda Mı Dolgunlaştırma Yapılabilir?

Permalip hem üst dudaklarda hem de alt dudaklarda kalıcı dolgunluk sağlamaktadır. Dolayısıyla her ikisinede uygulama yapılabilmektedir.
Permalip İle Kalıcı Dudak Dolgusu Arasında Ne Fark Vardır?

Yüzde ve özellikle dudaklarda kalıcı dolgu yani akışkan bir uygulama sağlıklı değildir. Halbuki permalip akışkan değil tamamen solit bir implanttır. Çevresine yapışmaz, reaksiyon göstermez, istendiği zaman kolaylıkla çıkartılabilir. Kalıcı dolgu ise dokuların içine girdiği için çıkartılamaz, reaksiyon gösterebilir. Bu yüzden dudakta ya geçici dolgu kullanmak gerekir, ya da hasta kalıcı dolgunluk istiyorsa permalip tercih etmek gerekir.
Permalip Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma İşleminin Hacmine Büyüklüğüne Nasıl Karar Verilir?

Permalip kalıcı dudak silikonunun değişik boyutları vardır. Kalınlıkları ve uzunlukları değişmektedir. Sizin dudağınıza uygun bir seçim yapabilme şansı bulunmaktadır.
Permalip Dudağa Yerleştirildikten Sonra Çıkartılabilir mi?

Permalip uygulaması yaptırdınız ama bir an geldi artık vazgeçtiniz, bu durumda kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Permalip çevre dokuya yapışmadığı için, dudakta hiçbir deformasyona yol açmadan çıkartılabilir.
Permalip Kalıcı Dudak Dolgusu Fiyatları Nelerdir?

Kalıcı dudak dolgusu fiyatları permalip in sadece üst ya da alt üst dudağa bir arada yapılmasına bağlı olarak değişmektedir. Normalde lokal anestezi altında kolaylıkla yapılan bu uygulamayı bazı hastalar uyutarak da istemektedir. Bu durumda permalip sedasyon anestezisi ile yapılmaktadır. Bu durum permalip fiyatlarına etki eden bir faktördür.